Indbydelse til DCF's Landskursus og Generalforsamling d. 21. & 22. april 2012

 

Igen i år, har det ved planlægningen af årets landskursus, været bestyrelsens mål, at finde et sted, hvor man 100 % kunne tage sig af udfordringen omkring forplejningen, og samtidig et sted, hvor vi om muligt antalsmæssigt kan være, men måske også optage hele stedet.

 

Til gengæld vil forplejningen udelukkende være tilpasset os, og ingen deltagere behøver derfor frygte at spise noget forkert.

 

Sted:

Hotel Comwell

Karensmindevej 3

5500  Middelfart

 

Børn & Unge:
 

Der arrangeres aktiviteter for de mindste, både lørdag og søndag – husk tilmelding.

 

Husk at medbringe fornuftigt udetøj, da aktiviteterne til dels foregår ude.

Øvrige arrangementer for børn og unge, annonceres senere på hjemmesiden, men indeholder alt fra sofa-snak, svømning, spillerum, foredrag og sommercamp, og naturligvis bageskole.

 

 

Pris:

 

Enkeltværelse:                                 1.900 kr.

Dobbeltværelse:                               1.700 kr. pr. person

Pris for værelse uden overnatning:  1.200 kr. 

Børnepris (4 - 14 år inkl.):                   700 kr. pr. barn

Børn under 4 år - opredning:              125 kr. 

 

Der gives et tilskud til pensionister  på 300 kr./medlem (tildelt førtidspension før d. 1. januar 2003 (vedlæg dokumentation) og folkepensionister) Dette gælder kun for medlemmet ikke ægtefæller o.a.

 

Børnefamilier kan søge tilskud til deltagelse i landskurset hos hjemkommunen.

 

Der er stadig åbent for tilmelding

Tilmelding gives på mail til post(at)coeliaki.dk eller ved indsendelse af tilmeldingsblanket, hent blanket her. Husk at opgive dit medlemsnummer

  

Indbetaling: Der fremsendes et girokort på beløbet. Betalingsfrist 10. februar 2011. Ved for sen indbetaling slettes man af deltagerlisten.

 

Send indmeldelsesblanketten til:

 

Dansk Cøliaki Forening

Postboks 117

5100 Odense C

 

Tilmeldingen er bindende og gælder først, når beløbet er indbetalt. I tilfælde af for mange tilmeldte, gælder først til mølle princippet.

 

Bemærk: hvis man ønsker at dele rum med bestemte personer skal tilmeldingen foregå sammen.

 

Ønskes overnatning fra fredag til lørdag kontakt 70 10 10 03

 

Vi glæder os til at se nye og "gamle" medlemmer og deres familier og ønsker jer et godt landskursus

 

Med venlig hilsen

Bestyrelsen

29-05-2012 18:00

Julie Bak kommer og fortæller om det at være ung og have cøliaki. Kom og hør hendes ideer og engagement i Dansk Cøliaki Forening.

 

30-05-2012 19:00

Dobbelt arrangement, den 30. maj. 2012. kl. 19:00.
Kultur & Frivillighuset, Nygade 22. 7500 Holstebro

02-06-2012 10:00

d. 2. juni 2012 fra kl. 10-15 i Gentofte

09-06-2012 10:00

Bageskole arrangement i Esbjerg d. 9. juni 2012

09-06-2012 10:00

Året sommerudflugt går til Katbakken i Øster Hornum.